Belka
Poniedziałek, 19 Listopada 2018   imieniny: Elżbieta, Seweryn, Paweł
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Dwunastką przez Krajcok + Requiem dla tramwaju linii 12 Siemianowice Śląskie-Chorzów

 
1 stycznia 2009 na wniosek prezydentów miast Chorzów i Katowice zlikwidowana została przez KZK GOP linia tramwajowa nr 12. Było to popularne, najszybsze połączenie na trasie Chorzów-Chorzów Stary-Bytków-Alfred-Siemianowice. Decyzja nie miała ani społecznego poparcia, ani solidnego ekonomicznego uzasadnienia, nie zadano sobie bowiem trudu realnej oceny pełnych kosztów zastąpienia tramwaju autobusem. Kompromitacja władz jest tym większa, że decyzję podjęto w 110 rocznicę istnienia elektrycznej komunikacji tramwajowej na Górnym Śląsku, a pasażerów pozostawiono dosłownie i przenośnie na lodzie w środku zimy. Filmik zawiera zdjęcia z chorzowskiego odcinka "dwunastki". Muzyka: utwór "Krajcok" zespołu Universe, w którym tramwaj linii 12 został uwieczniony wiele lat wcześniej, gdy nikt nie spodziewał się że dojdzie do jego likwidacji.

 


jakub70h
 
Data pliku video: 2008-12-11, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  Siemianowice Śląskie

  Siemianowice Śląskie - to miasto na prawach powiatu położone jest w południowej części kraju, w województwie śląskim. Leży nad rzeką Brynicą, która jest dopływem Czarnej Przemszy. Miasto liczy niespełna 70 tys. mieszkańców w obszarze 25,5 km².

  Miasto węgla i stali zaprasza do siebie nowych inwestorów i stawia na turystykę. Pobytem w nim zainteresować się mogą zarówno Ci ceniący sobie historyczne obiekty w postaci zabytków i miejsc pamięci, jak i Ci, którzy lubują się odpoczynkiem wśród zieleni. Pierwsi powinni zwiedzić przede wszystkim Pałac w Siemianowicach, który jest najważniejszym zabytkiem zespołu pałacowo-parkowego. Jest to największy pałac na terenie województwa i jeden z największych w skali kraju. Drudzy koniecznie muszą wybrać się do Parku Górnika.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola