Belka
Sobota, 15 Grudnia 2018   imieniny: Nina, Celina, Walerian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Opowieść o Hucie, która zbudowała miasto

 
Historia Huty "Jedność" w Siemianowicach Śląskich. "Przez lata wyznaczała rytm dnia w tysiącach siemianowickich domów. Przez lata tworzyła to miasto - budynki mieszkalne, obiekty sportowe, rekreacyjne i socjalne. Jej załogę stanowili w większości ludzie nie tylko o solidnych kwalifikacjach, ale także bardzo zaangażowani w pracę. Teraz od lat jest raną na mapie miasta i raną w sercach hutników. Zostały po niej ruiny, zostali po niej ludzie, którzy z nie potrzebnymi już w mieście kwalifikacjami, musieli zmierzyć się z trudnym rynkiem pracy. Pozostał ogromny żal i poczucie bezsilności." Realizacja: Adrian Merta Lektor: Jacek Dokutowicz Produkcja: STV Muzyka: ParisMusic

 


Siemianowice Śląskie
 
Data pliku video: 2016-06-06, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  Siemianowice Śląskie

  Siemianowice Śląskie - to miasto na prawach powiatu położone jest w południowej części kraju, w województwie śląskim. Leży nad rzeką Brynicą, która jest dopływem Czarnej Przemszy. Miasto liczy niespełna 70 tys. mieszkańców w obszarze 25,5 km².

  Miasto węgla i stali zaprasza do siebie nowych inwestorów i stawia na turystykę. Pobytem w nim zainteresować się mogą zarówno Ci ceniący sobie historyczne obiekty w postaci zabytków i miejsc pamięci, jak i Ci, którzy lubują się odpoczynkiem wśród zieleni. Pierwsi powinni zwiedzić przede wszystkim Pałac w Siemianowicach, który jest najważniejszym zabytkiem zespołu pałacowo-parkowego. Jest to największy pałac na terenie województwa i jeden z największych w skali kraju. Drudzy koniecznie muszą wybrać się do Parku Górnika.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola