Belka
Poniedziałek, 19 Listopada 2018   imieniny: Elżbieta, Seweryn, Paweł
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

ŚLADAMI HISTORII MIASTA SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE. Część 2

 
[[Film niedostępny na niektórych urządzeniach tj. telefonach,konsolach, oraz dekoderach]]. TRASA WĘDRÓWKI - OD KAPLICZKI PRZY ULICY ŻEROMSKIEGO W MICHAŁKOWICACH DO DAWNEJ RESTAURACJI ADOLFA GEISLERA W BYTKOWIE PRZEZ ULICĘ KOŚCIELNĄ ORAZ PARK DWORSKI. Prezentacja ma na celu ukazanie historię Siemianowic Śląskich, z jej obecnymi dzielnicami włącznie. Zainspirowany "Przewodnikiem Siemianowickim" Antoniego Halora postanowiłem zrobić prezentację korzystając także z innych materiałów, by w pełni oddać historyczny charakter gminy nie negując teraźniejszości. Dużo ciekawostek, legend i faktów historycznych mogą skłonić Państwa do innego spojrzenia na to miasto. _________________________________________________________________ Jak dojechać na miejsce ? Przystanek autobusowy - MICHAŁKOWICE BANK Z centrum Katowic - 5,30,110,119,133,168 Z Giszowca - 72 Z Sosnowca - 91 Z Piekar Śląskich - 5,168 Z Bytomia - 91 Z Czeladzi,Dobieszowic - 43 Z Chorzowa - 665 Wysiadając na ww. przystanku jadąc od strony Siemianowic, bądź Katowic, przechodzimy na najbliższym przejściu dla pieszych na drugą stronę jezdni i kierujemy się w stronę rozwidlenia ulic. W tym miejscu ulica Kościelna przechodzi w ulicę Stefana Żeromskiego a my po ponownym przejściu na drugą stronę znajdziemy się przy neogotyckiej kapliczce. Jadąc od innej strony np z Piekar Śląskich również wysiadamy na przystanku MICHAŁKOWICE BANK, następnie cofamy się do rozwidlenia ulic bez potrzeby przechodzenia na drugą stronę jezdni,czynimy to dopiero gdy znajdziemy się na ulicy Stefana Żeromskiego. Współrzędne : 50.325095, 19.002640

 


KrzysieX87
 
Data pliku video: 2016-12-09, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  Siemianowice Śląskie

  Siemianowice Śląskie - to miasto na prawach powiatu położone jest w południowej części kraju, w województwie śląskim. Leży nad rzeką Brynicą, która jest dopływem Czarnej Przemszy. Miasto liczy niespełna 70 tys. mieszkańców w obszarze 25,5 km².

  Miasto węgla i stali zaprasza do siebie nowych inwestorów i stawia na turystykę. Pobytem w nim zainteresować się mogą zarówno Ci ceniący sobie historyczne obiekty w postaci zabytków i miejsc pamięci, jak i Ci, którzy lubują się odpoczynkiem wśród zieleni. Pierwsi powinni zwiedzić przede wszystkim Pałac w Siemianowicach, który jest najważniejszym zabytkiem zespołu pałacowo-parkowego. Jest to największy pałac na terenie województwa i jeden z największych w skali kraju. Drudzy koniecznie muszą wybrać się do Parku Górnika.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola