Belka
Niedziela, 20 Stycznia 2019   imieniny: Fabian, Sebastian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Przejazd zapomnianą linią kolejową w Siemianowicach Śląskich - "Potencjał regionu"

 
Część ostatnia przejazdu okazjonalnego "Potencjał regionu" - w tej części przejazd przez zapomnianą linię kolejową nr 161 biegnącą przez Siemianowice Śląskie. Przed wjazdem do Siemianowic Śląskich będziemy jechać wzdłuż ulicy Strzelców Bytomskich. Po drodze będziemy widzieć drugi najwyższy komin na Śląsku należący do Elektrociepłowni Katowice. Dalej można zauważyć tory prowadzące w kierunku tejże elektrociepłowni. Po drodze miniemy też patrol policji, obserwujący przejazd naszego pociągu (w okolicach dawnej bocznicy kolejowej. Następnie zobaczymy zabudowania infrastruktury torowej w okolicach tej bocznicy. Bliżej centrum ujrzymy fabrykę Rosomaków, a następnie zburzone zabudowania położone w okolicach Huty Jedność. W następnym etapie wycieczki przejedziemy nad ulicą Stanisława Staszic prowadzącą do centrum miasta oraz zlikwidowaną KWK Siemianowice. Przejeżdżając przez mniej zaludnioną część dzielnicy Siemianowic Śląskich - Bytków z widoczną po lewej stronie gęstą zabudową Bytkowa i widoczną wieżą SLR Bytków. Przez drzewa po lewej stronie będą widoczne zabudowania Chorzowa Starego. Kolejnym punktem jest stacja Chorzów Stary z remontowaną infrastrukturą kolejową. Na stacji Chorzów Stary zobaczymy też stojący skład towarowy z lokomotywą elektryczną dwuczłonową ET42. Na koniec pojedziemy już dobrze znaną trasą z Chorzowa Starego do Bytomia, gdzie później wraca do Katowic na trasie S8 Kolei Śląskich. Jak prezentują się wybrane lokalizacje przystanków proponowanych przez prelegenta? Jak wygląda przejazd pociągiem linią kolejową nr 161 przez Siemianowice Śląskie? Czy podoba się Wam inicjatywa uruchamiania takich połączeń? Zapraszam do obejrzenia ciekawego materiału :) Filmy i zdjęcia zostały wykonane aparatem fotograficznym Fujifilm S9800.

 


Misza na Torach
 
Data pliku video: 2017-12-09, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  Siemianowice Śląskie

  Siemianowice Śląskie - to miasto na prawach powiatu położone jest w południowej części kraju, w województwie śląskim. Leży nad rzeką Brynicą, która jest dopływem Czarnej Przemszy. Miasto liczy niespełna 70 tys. mieszkańców w obszarze 25,5 km².

  Miasto węgla i stali zaprasza do siebie nowych inwestorów i stawia na turystykę. Pobytem w nim zainteresować się mogą zarówno Ci ceniący sobie historyczne obiekty w postaci zabytków i miejsc pamięci, jak i Ci, którzy lubują się odpoczynkiem wśród zieleni. Pierwsi powinni zwiedzić przede wszystkim Pałac w Siemianowicach, który jest najważniejszym zabytkiem zespołu pałacowo-parkowego. Jest to największy pałac na terenie województwa i jeden z największych w skali kraju. Drudzy koniecznie muszą wybrać się do Parku Górnika.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola