Belka
Piątek, 18 Stycznia 2019   imieniny: Piotr, Małgorzata
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Siemianowice dobre, bo Śląskie

 
Prawdziwe piękno tkwi w różnorodności. Takoż piękno naszej Ojczyzny jest właśnie w owym zróżnicowaniu. Swoją kulturę i swoją oryginalną lokalną specyfikę, a także swoją tożsamość mają górale (inną w Beskidzie Śląskim, inną na Podhalu i jeszcze inną w Gorcach czy w Beskidzie Niskim), inną mają Mazowszanie, inną mieszkańcy Suwalszczyzny albo Podlasia, a jeszcze inną my -- Ślązacy. Nie wstydzimy się swej śląskości, a wręcz przeciwnie -- szczycimy się nią. Co więcej, chcemy uczynić z owej śląskości naszą siłę, swoistą wartość, która przyciągnie do nas inwestorów i turystów. Stąd realizowane w naszym mieście inwestycje, stąd projekty służące pielęgnowaniu tradycji, pamięci historycznej i naszej lokalnej kultury, która z jednej strony podkreśla naszą specyfikę, a równocześnie ukazuje, że stanowimy część wielkiej polskiej rodziny. „Siemianowice dobre, bo Śląskie" -- to hasło kampanii promocyjnej, która ma zwrócić uwagę na nasze miasto... Ma pokazać, że Siemianowice dobre, bo wierne tradycji i kulturze, bo wierne tym wartościom, którym wierni byli nasi dziadowie i pradziadowie. Ale ma też pokazać, że Siemianowice dobre, bo otwarte na wyzwania, jakie niosą dzisiejsze czasy, otwarte na innowacyjne rozwiązania, na poszukiwanie nowych dróg rozwoju. Takie właśnie są Siemianowice Śląskie i takimi chcemy je pokazać w przygotowanej przez nas kampanii promocyjnej.

 


Siemianowice Śląskie
 
Data pliku video: 2011-06-08, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  Siemianowice Śląskie

  Siemianowice Śląskie - to miasto na prawach powiatu położone jest w południowej części kraju, w województwie śląskim. Leży nad rzeką Brynicą, która jest dopływem Czarnej Przemszy. Miasto liczy niespełna 70 tys. mieszkańców w obszarze 25,5 km².

  Miasto węgla i stali zaprasza do siebie nowych inwestorów i stawia na turystykę. Pobytem w nim zainteresować się mogą zarówno Ci ceniący sobie historyczne obiekty w postaci zabytków i miejsc pamięci, jak i Ci, którzy lubują się odpoczynkiem wśród zieleni. Pierwsi powinni zwiedzić przede wszystkim Pałac w Siemianowicach, który jest najważniejszym zabytkiem zespołu pałacowo-parkowego. Jest to największy pałac na terenie województwa i jeden z największych w skali kraju. Drudzy koniecznie muszą wybrać się do Parku Górnika.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola