Belka
Piątek, 18 Stycznia 2019   imieniny: Piotr, Małgorzata
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Siemianowice Śląskie - [1883-1955 & 1997-2008]

 
Krótka opowieść fotograficzna o mieście Siemianowic Śląskich na południu Polski, wraz ze zdjęciami ze starych pocztówek. Część tej prezentacji była pokazana na wystawie 21 11 2008. Mam nadzieje że to przyczyni sie do lepszego poznania tego historycznego miasta... W tym miescie można dużo zrobić. Trzeba znaleźć inwestora na odrestaurowanie zamku, bo obecny właściciel NIC z nim nie robi. Kopalnia Siemianowice dalej mogła by działać [potwierdzają to różne expertyzy] - ludzie mieli by prace i nikt nie mówiłby o niszczeniu mienia, bezrobociu etc. Dziękuję Wam za komentarze - zwłaszcza rodzimym mieszkańcom! Prezentację dedykuję mojemu Dziadkowi i Babci. więcej informacji: siemianowice.pl/isi/index.php?op=show&cat=10&nid=7759 Movie-presentation about my old city in south of Poland. First part - old postcards, 2nd - my photos... Thanks for rattings and comments. Zdjęcia i prezentacja - Marek Stańczyk 11 2008

 


fredmentor
 
Data pliku video: 2008-11-21, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  Siemianowice Śląskie

  Siemianowice Śląskie - to miasto na prawach powiatu położone jest w południowej części kraju, w województwie śląskim. Leży nad rzeką Brynicą, która jest dopływem Czarnej Przemszy. Miasto liczy niespełna 70 tys. mieszkańców w obszarze 25,5 km².

  Miasto węgla i stali zaprasza do siebie nowych inwestorów i stawia na turystykę. Pobytem w nim zainteresować się mogą zarówno Ci ceniący sobie historyczne obiekty w postaci zabytków i miejsc pamięci, jak i Ci, którzy lubują się odpoczynkiem wśród zieleni. Pierwsi powinni zwiedzić przede wszystkim Pałac w Siemianowicach, który jest najważniejszym zabytkiem zespołu pałacowo-parkowego. Jest to największy pałac na terenie województwa i jeden z największych w skali kraju. Drudzy koniecznie muszą wybrać się do Parku Górnika.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola